Świetlica Drukuj Zapisz

w roku szkolnym 2023/2024

Dowozy:

7.05 Wólka Krasienińska-Biadaczka-Starościn-Zofian-Starościn-Samoklęski

7:10 Stanisławów Duży - Rudka Gołębska - Samoklęski Kolonia Pierwsza - Samoklęski

7.40 Amelin- Syry - Samoklęski

Odwozy:

12.55 Stanisławów Duży - Rudka Gołębska - Samokleski Kolonia Pierwsza - Samoklęski

13.20 Amelin - Syry - Samoklęski

13.55 Samoklęski-Starościn-Zofian-Starościn-Biadaczka-Wólka Krasienińska

15.30 Stanisławów Duży - Rudka Gołębska - Samoklęski Kolonia Pierwsza - Samoklęski

15.50 Samoklęski -Syry - Amelin

15.35 Starościn-Zofian-Starościn - Biadaczka - Wólka Krasienińska

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W SAMOKĘSKACH

Świetlica jest integralną częścią szkoły – w swojej programowej działalności realizuje zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań  wychowawczych i opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

Cele i zadania świetlicy

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.

Do zadań świetlicy należy:

1. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej
  2. Organizowanie gier i zabaw ruchowych.
  3. Kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.
  4. Rozwijanie  zainteresowań i uzdolnień,   organizowanie zajęć  w tym zakresie.
  5. Kształtowanie nawyków higieny osobistej oraz poszanowanie zdrowia.
  6. Pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.
  7. Rozwijanie samodzielności  i  samorządności oraz aktywności społecznej.
  8. Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami i środowiskiem lokalnym

Organizacja pracy świetlicy

1. Świetlica szkolna jest czynna od godziny 7.00 do 16.00
  2. Zakres zajęć w świetlicy w dni, w których nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, określa dyrektor szkoły.
  3. Jednostka zajęć  świetlicowych wynosi 60 minut i jest dostosowana do możliwości psychofizycznych dzieci.
  4. Świetlica realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy opiekuńczo-wychowawczej.

Zasady przyjęć uczniów do świetlicy

1. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie  klas 0-VI dowożeni dochodzący  i dojeżdżający do szkoły.
  2. Świetlica zapewnia  opiekę dzieciom, których rodzice pracują, dzieciom wychowującym się w rodzinach niepełnych, oraz zwolnionym z lekcji religii.
  3. Przyjmowanie uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców /prawnych opiekunów/. Kartę zgłoszenia należy pobrać u wychowawcy świetlicy lub w sekretariacie szkoły.
  4. Uczniowie odbierani są ze świetlicy przez rodziców /prawnych opiekunów/ lub osoby upoważnione /wymienione przez rodziców w karcie zgłoszenia.
  5. Samodzielnie mogą wracać do domu uczniowie posiadający pisemną zgodę rodziców.

Uczeń przebywający w świetlicy ma prawo do:

1. Udziału w  różnych formach  zajęć świetlicowych; umysłowych, relaksacyjnych, plastyczno-technicznych, umuzykalniających, komputerowych
  2. Prawo do korzystania z wyposażenia świetlicy zgodnie z regulaminem świetlicy oraz sposobami ustalonymi przez wychowawcę świetlicy.
  3. Korzystania z pomocy w odrabianiu zadań.
  4. Wpływa na planowanie pracy świetlicy.
  5. Korzystania z organizowanych form dożywiania /obiadów/

Uczeń przebywający w świetlicy zobowiązany jest do:

1. Systematycznego udziału w zajęciach.
  2. Zgłaszania swojej obecności po przyjeździe do szkoły i po skończonych zajęciach lekcyjnych oraz  każdorazowego meldowania swojego odejścia wychowawcy świetlicy.
  3. Nie opuszczania świetlicy szkolnej bez uprzedniego zgłoszenia wychowawcy /osoby, które chcą zwolnić  się z zajęć świetlicowych muszą dostarczyć  pisemną zgodę rodziców/
  4. Wykonywania poleceń wychowawców świetlicy.
  5. Poszanowania sprzętu i wyposażenia świetlicy.
  6. Kulturalnego zachowania się w trakcie zajęć  świetlicowych jak również podczas pobytu na stołówce, respektowania poleceń wychowawcy świetlicy.
  7. Szanowania własności szkoły i innych osób.
  8. Dbania o ład i porządek w sali świetlicowej.
  9. Respektowania poleceń wychowawcy podczas oczekiwania na odwóz /uczniowie opuszczają budynek szkoły i wsiadają do autobusu pod opieką wychowawcy  świetlicy/.
  10. Uczniowie dowożeni do szkoły autobusem przyprowadzani są od autobusu do szkoły przez wychowawcę świetlicy.
  11. Przestrzegania regulaminu świetlicy

Nagrody i wyróżnienia

Za wzorową, przykładną pracę i postawę uczeń może otrzymać  wyróżnienie i nagrodę.

• Pochwałę wychowawcy świetlicy
  • pochwałę dyrektora szkoły
  • nagrodę rzeczową na zakończenie roku szkolnego

Za nieprzestrzeganie regulaminu świetlicy uczeń może by ukarany;

• upomnieniem wychowawcy świetlicy
  • upomnieniem lub naganą dyrektora szkoły na apelu szkolnym
  • ustnym lub  pisemnym powiadomieniem rodziców o jego negatywnym zachowaniu.

Współpraca z rodzicami

• Bezpośrednia /codzienny kontakt i rozmowy/ odbierają dzieci ze świetlicy
  • Rozmowy telefoniczne
  • Rozmowy podczas zebrań z rodzicami.

Dokumentacja świetlicy

1. Plan pracy świetlicy
  2. Tygodniowy rozkład zajęć
  3. Dziennik zajęć
  4. Karty zgłoszeń dzieci do świetlicy szkolnej.

Ikona
STATUT